Sport

Špindlerův Mlýn nabízí po celý rok široké možnosti pro příznivce sportovních a turistických aktivit. Své si najdou jak příznivci pěších tůr, lyžování, ale i cykloturistiky a adrenalinových sportů.

V zimní sezóně Špindlerův Mlýn disponuje středisky s 10 vleky a 6 lanovými drahami. Celkem Vám Špindlerův Mlýn nabízí 25km sjezdových tratí s večerním lyžováním a umělým zasněžováním. Příznivci běžeckého lyžování potěší 75 km upravených tratí. Přímo u pensionu se nachází snowtubing a vlek pro začátečníky s lyžařskou školou. V blízkosti zastávka ski-bus.

Navštivte oblíbenou sáňkařskou dráhu, bobovku a snowtubing. Vás i Vaše děti naučí lyžovat profesionální instruktoři lyžařských škol. Odpočinek můžete strávit ve welness i aquaparku s 25-ti metrovým krytým bazénem, tobogánem, výřivkami a saunou, který se nachází v těsném sousedství našeho pensionu.

Poznejte krásu Krkonoš. Na kole či pěšky se vydejte v letních měsících po okolí Špindlerova Mlýnu, navštivte nejvyšsí vrchol České republiky – Sněžku. Vydejte se na výlet do Harrachova, navštivte Zoologickou zahradu ve Dvoře Králové či zámek Kuks. Zažijte dobrodružné aktivity při bungeerunning, paintball, přemostění přehrady, na lanovém parku a obří houpačce.

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn v současnosti plným právem řadíme na první místo mezi horská střediska na jižní, české straně Krkonoš. Kdysi bylo nazváno „perlou pohoří“. Příhodné klimatické poměry a silně esteticky působící horské prostředí tu vytvořilo podmínky pro vznik centra, jehož mimořádný význam pro cestovní ruch, letní turistiku, zimní sporty a rekreaci je v Krkonoších nezastupitelný. 

Jeho ráz, pokud se týče zájmu hostů z ciziny, přesahuje trvale hranice našeho státu.

V srdci Krkonoš – střed města zaujímá výjimečně krásnou a příhodnou polohu. Je rozložen na souběhu údolí, jimiž protéká dosud mladé Labe a Dolský potok. 

Ze všech stran je Špindlerův Mlýn chráněn horskými pásmy vnitrozemského Českého hřebene: Kozími hřbety, Pláněmi a Krkonošem, zakončeným Medvědínem. Jen úzká soutěska mezi horskými rozsochami, jíž si razí budoucí evropský veletok Labe cestu k jihu, spojuje místo s ostatním světem